Valentínske letenky do Bangkoku už od 449 eur

Plánujete cestu do Ázie a ste dvaja? Máme pre váš úžasné valentíske letenky do Bangkoku z Budapešti alebo Viedne už od 449 eur za osobu.

V Thajsku si môžete užívať skvelú klímu počas celého roka. Ideálny čas na návštevu Thajska je od novembra do konca marca.

Bangkok je mnohými označovaný ako vstupná brána do juhovýchodnej Ázie. V hlavnom meste Thajska žije viac ako 10 miliónov obyvateľov. Známi sú svojou láskavosťou a hneď z príchodu vás privítajú s úsmevom na tvári. Niet sa teda čomu čudovať, že Bangkok a vlastne i celé Thajsko sa prezýva "krajina tisíca úsmevov". Na návštevu Bangkoku vám bude stačiť pár dní a potom sa môžete ďalej vydať na cestu a preskúmať niektorý z malebných thajských ostrovov.

Bangkok je mesto plné kontrastov. Rieka Chao Phraya ho rozdeľuje na dva úplne rozdielne svety. Na jednej strane vyrástla bohatá časť s vysokými mrakodrapmi a na strane druhej sa nachádzajú prevažne chudobné slumy. Ultra moderné budovy a obchodné centrá zase striedajú staré chrámy. Turistovi z Európy sa Bangkok môže zdať na prvý pohľad špinavý a chaotický, ale veľmi rýchlo prídete na to, že všetko je tu v dokonalej harmónii.

Najznámejším chrámom je Grand Palace, ktorý bol takmer 150 rokov domovom thajského kráľa, najvyššieho súdu a administratívnej vlády. Wat Pho je zase najstarším a zároveň najväčším chrámom v Bangkoku. Nachádza sa v blízkosti Kráľovského paláca a je to úžasné miesto, v ktorom sa nachádza viac ako 1000 podobizní Budhu ako obrazy, sochy alebo fresky. Tou najatraktívnejšou je socha ležiaceho Budhu, ktorú pokrývajú zlaté listy a je až 47 metrov dlhá a 15 metrov vysoká.

Najkrajším chrámom je bezpochýb Wat Arun, čiže Chrám Svitania. Je pomenovaný podľa hinduistického boha svitania - Aruna. Počas svitania sa od neho odrážajú slnečné lúče, kedy vytvára dokonalý obraz a hru svetla.

Letenky do Bangkoku z Budapešti nájdete tu:

Letenky do Bangkoku z Viedne nájdete tu:

letenky Bangkok