Schnoor Viertel

Úzke uličky, malé domčeky ako z rozprávky a v oknách malé vtipné sošky. To všetko nájde na prechádzke touto brémskou štvrťou.

Hovorí sa že, tak ako sú usporiadané perly na náramku, tak sú usporiadané aj domčeky v blízkosti najstaršej štvrti v Brémach. Tieto domčeky pochádzajú už 15. a 16. storočia.

Schnoor Viertel je miestom niečoho špeciálneho. Keď sa človek dostane do srdca tejto štvrte uvidí maličké námestie a maličké uličky, ktoré nikam nevedú. Kedysi malá dedina, kde bývali remeselníci a rybári, či obchodníci. Hoci sa kedysi vyznačovala svojim pokojom, dnes je bludiskom plným podnikov, kaviarní, barov, či módnych butikov. Ulica sa stala akýmsi synonymom zábavy.

Najstarší okres v Brémach s chránenými budovami a bezproblémovými cestami je okres, ktorý je vhodný pre rodiny s deťmi, kde je veľa čo robiť a objavovať. Od stredoveku tu žili a pracovali umelci, remeselníci a živnostníci. Návštevníci oceňujú pestrú kombináciu originálnych remeselníckych obchodov, prepracované fontány, či sochy.

Na svoje si prídu i milovníci dobrého jedla. Gastronomicky ponúka Schnoor širokú škálu kulinárskych špecialít z nemeckej, španielskej a talianskej až po írsku kuchyňu.

V bezprostrednej blízkosti sú aj veľmi moderné budovy, ktoré dokonale zapadajú do historicky pestovaného prostredia.

Brémy