O Memingene

Memmingen, mesto brán a veží, štítov a fasád umiestnených na okraji Allgäu. Aj dnes krásne staré mesto očarí svojich návštevníkov s viac ako 850 ročnou históriou. Stredoveká panoráma mesta s dobre zachovanými mestskými hradbami, mnohými zaujímavými domami svedčí o farebnej minulosti.

Každý, kto chce v Memmingene hľadať stopy po minulosti, má na to príležitosť v niekoľkých zaujímavých múzeách. Môžete tu obdivovať historické budovy, či kostoly ako napríklad St. Martin alebo Frauenkirche, v ktorom sa nachádzajú obrazy rodiny Strigel z 15. storočia.

Čo sa týka súčasného umenia, prioritou je Mewo Kunsthalle v bývalej kráľovskej bavorskej pošte. Navyše mnoho galérií, divadiel a koncertov ponúka širokú škálu umenia.

S viac ako stopäťdesiatimi reštauráciami, kaviarňami a vinárňami ponúka Memmingen nespočetné množstvo príležitostí na zastavenie a vychutnávanie. Či už je to miestna kuchyňa alebo medzinárodné špeciality, nájde sa tu niečo pre každého. V lete môžete sedieť vonku v záhrade pri dobrom pive alebo si vychutnať ruch priamo na vonkajšej terase pri potoku.

Dokonca aj pre tých, čo majú radi tú rušnejšiu stranu mesta nie je problém užiť si to v Memmingene. Príjemná pešia zóna spôsobuje, že nákupné srdce začne tĺcť rýchlejšie. Mnohé špecializované obchody, obchodné domy a butiky dokončia obraz mesta, v ktorom sa jednoducho cítite dobre.

Memingen