Mykonos

Mykonos je ostrov, na ktorom nájdete krásnu prírodu, modré more, úchvatné piesočnaté pláže a biele domčeky. Pevninu zdobia nádherné kostoly, ktoré vynikajú červenými a modrými kupolami.

Na ostrove nájdete rušný prístav, ktorý je rozdelený na dve štvrte: KastroMalé Benátky. Prístav je centrom zábavy, nakupovania a dobrého jedla.

Vnútrozemie je, práve naopak, veľmi kľudné. Má nepravidelný povrch s úrodnými terasami, kde často počujete divoké kozy a cikády.

Symbol ostrova už od 50. rokov minulého storočia je pelikán. Dnes býva v prístave Petros II., ktorý prišiel aj so svojou partnerkou z nemeckej zoo. Dnes ho môžete vidieť prechádzať sa po móle a kradnúť pouličným predavačom ryby. Fotografiu s ním si z návštevy ostrova musí odniesť každý turista.

Na celom pobreží nájdete mnoho kostolíkovkaplniek, ktoré dali postaviť námorníci ako vďaku za to, že prežili stroskotanie lode. Dnes už je more bezpečnejšie, preto je lákadlom pre turistov z celého sveta. Nájdete tu krásne pláže, na ktorých môžete vyskúšať rôzne vodné športy a vydať na člne sa môžete aj na blízky posvätný ostrov Délos.

Ostrov Délos bol v antike kultúrnym a náboženským centrom oblasti Egejského mora. Taktiež je považovaný za rodisko boha Apollóna. Uvidíte tam veľa pamiatok, medzi ktorými dominuje Levia terasa a mozaikové podlahy.

mykonos