Pláže v Málage

Málaga je veľmi živé mesto, v ktorom sa rozhodne nebudete nudiť. Historické a kultúrne pamiatky, vynikajúca španielska kuchyňa, pulzujúca atmosféra. A keďže je Málaga prímorské mesto, nachádza sa tu hneď niekoľko piesočných pláží. Poďme sa teda na ne pozrieť!

Najväčšia a zároveň najobľúbenejšia pláž je Playa de la Malagueta. Nachádza sa neďaleko hradu Gibralfaro a arény pre býčie zápasy. Pláž je dlhá 1,2 kilometra a je najbližšou plážou od centra. Nájdete tu požičovňu slnečníkov, skvelé reštaurácie a bary.

Pláž El Palo zase ponúka vynikajúce podmienky pre potápanie, šnorchlovanie a rybárčenie. Popri pláži vedie dlhá promenáda, kde nechýbajú stánky s rybími špecialitami alebo bary.

Pri promenáde Pablo Picasso sa rozprestiera pláž La Caleta. Je to veľmi dobre udržiavaná pláž s možnosťou športových aktivít - vodné bicykle, volejbalové ihrisko, cyklistické trasy. Vďaka výbornej dostupnosti od mesta patrí k najobľúbenejším plážam v Málage.

Playa El Dedo je ideálna pre rodiny s deťmi. Nájdete tu všetko potrebné, výborné reštaurácie s rybími špecialitami a ostatné služby.

Pláž Las Acacias sa nachádza v časti Málagy, ktorá je známa bujarým nočným životom. Pláž nesie názov i Playa de Pedregalego, ktorý sa používal už koncom 18. storočia. Je obľúbená vďaka udržiavanej čistote a tiež je ideálna pre rodiny s deťmi. Pre kvalitu služieb bola dokonca ocenená Modrou vlajkou.

Playa Huelín je mestská pláž, ktorá je zaujímavá tým, že ju tvorí tmavší piesok. Pláž je čistá a nechýba promenáda, reštaurácie a bary. Z mesta sa sem dostanete autobusom.