Letovisko Mastichari

Letovisko Mastichari leží 20 kilometrov od hlavného mesta Kos. Významné je svojou bielou plážou a priezračnou vodou, ktoré sa vyrovnajú aj nejednému exotickému letovisku.

V letovisku Mastichari sa nachádzajú úchvatné pláže. Mnoho turistov tvrdí, že práve tu nájdete tie najkrajšie na ostrove Kos.

Na plážach taktiež môžete vyskúšať rôzne vodné športy. Ak hľadáte romantiku, ľahko nájdete osamelý kúsok pláže, ktorý budete mať len pre seba. Práve tu uvidíte najkrajší západ slnka nad ostrovom.

V Mastichari sa každoročne konajú oslavy na počesť sv. Jána. Ide naozaj o nezabudnuteľný zážitok. Domáci turistom ponúkajú tie najčerstvejšie ryby na rôzne spôsoby, ktoré nájdete v takmer každej miestnej reštaurácií, ktoré sa nachádzajú už 20 až 30 metrov od pláže.

Do tejto oblasti sa dostanete veľmi jednoducho. Z hlavného mesta sem jazdia verejné autobusy, ale môžete si požičať auto alebo skúter. Každý deň z prístavu Mastichari odchádza trajekt na ostrov Kalymnos.

Len 8 metrov od mora sa nachádzajú ruiny kresťanskej baziliky sv. Jána z Pergialiti. Ide o trojstrannú baziliku s krstiteľnicou. V tejto bazilike sa zachovala mozaiková podlaha, ktorú tvoria geometrické tvary s kruhovými, obdĺžnikovými a štvorcovými obrazcami.