Zábava

O zábavu v Dubaji nie je núdza. Nájdete tu kvalitné golfové ihrisko, dostihové dráhy a oddýchnuť si môžete pri vodnej fajke.

Vodné fajky

Pre mužov v Dubaji je veľmi typické fajčenie vodnej fajky. V nej sú však len aromatické látky, ktoré v Dubaji dostanete s príchuťami od výmyslu sveta. Kedysi sa do vodnej fajky nedávali len aromatické látky, ale dnes je však fajčenie drog prísne zakázané. Arabi majú povolené fajčiť všade, zato ženy na verejnosti fajčiť nesmú. V Dubaji nájdete vodnú fajku takmer v každej kaviarni, kde vám spolu s ňou naservírujú pravú arabskú kávu.

Dostihy

Ďalšou typickou zábavou pre Arabov sú dostihy. Keďže arabský kôň je určený najmä pre dostihy, tento šport je v Dubaji veľmi obľúbený. Vstup na dostihy máte zadarmo a zaručene sa zabavíte.

Golf

V Dubaji sa nachádza jedno z najslávnejších golfových ihrísk sveta - Montgomerie Dubaj. Každoročne sa tu koná medzinárodný púštny golfový turnaj. Toto golfové ihrisko je totiž postavené na piesku, to znamená, že kvalitná tráva a stromy potrebujú veľmi veľa vody. Preto vytvorili podzemný zavlažovací systém, ktorý zalieva rastliny priamo vodou z mora, ktorá je zbavená soli.

Tenis

V meste sa nachádza veľmi veľa tenisových ihrísk, ktoré sa nachádzajú najmä v zábavných a relaxačných parkoch, ale tie najluxusnejšie, na ktorých hrávajú slávni tenisti, nájdete na strechách tých najluxusnejších hotelov.