Clock tower

Pomník Clock Tower sa nachádza uprostred prvého kruhového objazdu v meste. Jeho história je naozaj zaujímavá a plná prekvapení.

Hodiny, ktoré vidíte na Clock Tower daroval vládca Doha z Kataru, ktorý bol synovcom vtedajšieho vládcu Dubaja. Šejk Rašíd Al Maktoum poveril rakúskeho inžiniera Bularda, aby hodinám vybral to správne miesto. Vtedy inžinier Bulard navrhol vežu pre hodiny, ktorá sa stala jednou z najznámejších pamiatok v Dubaji.

Počas stavby sa vyskytlo niekoľko problémov. Hneď prvý problém bol materiál, z ktorého mala byť stavba postavená. Týmto materiálom mal byť železobetón, ale v tých rokoch nevedeli ako pripraviť betón z piesku a zo štrku bez prítomnosti soli. Soľ by po čase začala reagovať a betón by zničila.

V roku 1972 začala veža praskať, a tak museli vykonať rýchlu rekonštrukciu. Vtedy boli vymenené aj hodiny, z ktorých sa už nedal prečítať čas. To znamená, že hodiny, ktoré vidíte dnes nie sú pôvodné. V súčasnosti stále prebiehajú rekonštrukcie a na povrch veže sa aplikovala vrstva, ktorá materiál chráni pred výfukovými plynmi.

Táto veža sa stala známou historickou pamiatkou, ktorá víta turistov už po príchode z letiska.