Najkrajšie pláže v Lisabone

V okolí Lisabonu sa nachádza množstvo krásnych pláži. I keď voda nie je taká teplá ako na juhu krajiny, môžete sa tešiť na krásnu prírodu a ponuku skvelých služieb a vodných športov.

Praia do Carcavelos

Táto pomerne malá pláž leží asi 23 kilometrov od Lisabonu a je ľahko dostupná priamo z vlakovej stanice v meste, stačí nastúpiť smer Cascais. Pláž ponúka zlatistý piesok, krištáľovo čistú vodu, kaviarne a reštaurácie. Je vhodná pre rodiny s deťmi, ale i tých, ktorí majú radi vodné športy.

Costa da Caparica

Costa da Caparica leží južne od Lisabonu. Nájdete tu priezračné vody a občas aj obrovské vlny. Je to skvelé miesto na zábavu a žije to tu už od skorých ranných hodín.

Portinho da Arrábida

Táto pláž sa nachádza v národnom parku Serra da Arrábida a je známa azúrovými vodami a bielym pieskom. Z Lisabonu sa sem dostanete jednoducho autobusom. Nezabudnite si foťák a košík na piknik, pretože Portinho da Arrábida je známa ako jedna z najkrajších pláži v Portugalsku.

Sesimbra (Praia do Ouro a Praia da Califórnia)

Rovnako i v mestečku Sesimbra narazíte na krásne pláže, kde si môžete rozložiť plážovú osušku. V ponuke sú rovno dve pláže a to Praia do Ouro a Praia da Calirórnia. Nájdete tu úžasné miesto na relax a kúpanie v mori. Nezabudnite vyskúšať morské plody v miestnej reštaurácii, pretože Sesimbra je známa najmä vďaka rybolovu.

Guincho

Hľadáte väčšie vlny a peknú prírodu? V tom prípade je pláž Guincho pre vás to pravé. Nachádza sa v Národnom parku Sintra a je to ideálne miesto pre vodné športy. Počas návštevy môžete preskúmať i mestečko Sintra, ktoré je jedna z najzaujímavejších rozprávkových destinácií v Portugalsku.

Tróia

Môžete si urobiť výlet a navštíviť polostrov Tróia, ktorý ponúka 18 kilometrov nádherných pláží s nedotknutou prírodou. Na polostrov sa môžete dostať trajektom zo Setúbalu.

Tamariz

Pláž Tamariz sa nachádza v letovisku Estoril a ponúka pokojné vody a pláže so zlatistým pieskom. Nájdete tu tiež mnoho reštaurácií, obchodov a barov. Pláž sa nachádza asi 30 km od Lisabonu a počas víkendov tu býva naozaj rušno.