Ayia Napa

Malá rybárska dedinka v juhovýchodnej časti ostrova sa za posledné roky stala vyhľadávaným dovolenkovým letoviskom s vybudovanými hotelmi, reštauráciami a kvalitnými službami.

Ayia Napa je najznámejšie a najobľúbenejšie miesto na celom Cypre. Prídu si tu na svoje milovníci histórie, pamiatok a tiež prírody. Ayia Napa totiž ponúka úchvatné pláže, ktoré sa pravidelne umiestňujú v rebríčkoch najkrajších pláži sveta. Kraľuje im známa pláž Nissi Beach, ktorú pokrýva biely piesok a lemuje zeleň. Nissi v preklade znamená “malý ostrov¨ a pred plážou sa presne takýto aj nachádza. Ľahko sa k nemu prebrodíte vodou. Tí, čo preferujú aktivnú dovolenku, si tu tiež prídu na svoje. K dispozícii sú vodné športy, morský park alebo si urobiť výlet loďou. Každý si tu môže vybrať podľa chuti, či už máte radi bujarý nočný život alebo hľadáte kľudné prostredie. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora je stredisko ideálne i pre rodiny s deťmi.

Obľúbenou zastávkou turistov je kláštor Ayia Napa, ktorý v roku 1530 postavili Benátčania. Nachádza sa priamo v centre mesta a obklopujú ho vysoké hradby. Do kláštora sa dostanete zadarmo. Vďaka veľkým davom turistov sa v letovisku neustále buduje. Nájdete tu množstvo reštaurácií, barov i aquapark za mestom.

Makronissos Beach je najznámejšie stredisko v blízkosti Ayia Napa. Pre svoje prednosti bolo dokonca ocenené modrou vlajkou, ktorým sa oceňujú tie najkvalitnejšie pláže. Vďaka tomu sa ihneď zaradilo medzi svetovo najznámejšie strediská, čo prilákalo davy turistov. Pláž Makronissos vyniká bielym pieskom, ktorý sa odráža od azúrového mora. Keďže Cyprus je prirodzene hornatou krajinou, piesok na pláže sa musel dovážať.

Ayia Napa Cyprus