Čo by ste mali vidieť v Nice

Nice je perlou francúzskeho stredomorského pobrežia a leží v krásnom zálive. Patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie a ponúka mnoho zaujímavých miest. 

Staré mesto (Vieille Ville)

Práve tu spoznáte skutočnú kultúru a pravý francúzsky šmrnc, ktorý Nice má. Nájdete tu kus histórie a pôvodnej atmosféry mesta. Na mnohých miestach možno pozorovať vplyv talianskej architektúry a miestne budovy sa zachovali v takmer nedotknutom stave. 

Promenade des Anglais 

Najslávnejšia promenáda je dlhá takmer 7 kilometrov a tiahne sa pozdĺž Stredozemného mora. Nachádzajú sa tu luxusné obchody, kaviarne, hotely a architektonické skvosty. Na väčšinu miestnych pláží sa dostanete priamo z promenády. 

Národné múzeum Marc Chagall

Múzeum je venované tvorbe maliara Marca Chagalla. Nachádza najväčšia zbierka jeho obrazov, ktorá je plná biblických a náboženských motívov. 

Katedrála Sainte-Reparate

Tento rímskokatolícky kostol sa nachádza medzi Palais Lascaris a operou Nice. Je postavený v barokovom štýle a pochádza zo 17. storočia. Jeho nablýskaná kupola je obložená glazovanými taškami. V interiéri narazíte na úchvatný orgán a kaplnky.