5 miest, ktoré by ste mali vidieť v Stuttgarte

V Stuttgarte je mnoho zaujímavých miest s bohatou históriou. Tu je niekoľko z nich, ktoré rozhodne stojí za to vidieť.

Fernsehturm Stuttgart

Je to prvá televízna veža na svete postavená z betónu. Vnikala v 50. tokoch dvadsiateho storočia. Stala sa prototypom, ktorý sa ďalej rozširoval po celom svete. Od Frankfurtu cez Dortmund až po Wuhan v Číne. Slúži ako orientačný bod a je jednou z turistických atrakcií v Stuttgarte.

Weissenburg Park

Od roku 1956 bol prerobený na verejný park. Na najvyššom mieste v parku je prehliadková plošina, z ktorej je vidieť nádherný výhľad na centrum mesta Stuttgart. Je tam množstvo miest ideálnych pre piknik a oddych. Na kopci v parku sa nachádza tzv. Teehoouse a Mramorsall, ktoré sa dnes slúžia ako turistické reštaurácie alebo ako miesto konania rôznych akcií.

Königstraße

Najdlhšia nákupná ulica Königstraße v centre mesta Stuttgart vedie okolo dôležitých pamiatok ako Schloßplatz, Königsbau a Kunstmuseum. Táto ulica však priťahuje pozornosť kvôli veľkému množstvu obchodov.

Banhofsturm

Stuttgartská vlaková veža s charakteristickou, takmer päťmetrovou hviezdou Mercedesu na streche je jednou z najvýznamnejších pamiatok mesta. Veža bola dokončená v roku 1916. Bola významnou obzvlášť pre kráľa Wilhelma II. Vo vnútri veže bola vytvorená jeho vlastná čakáreň. V súčasnosti je v nej množstvo obchodov.

Johaneskirche

Johanneskirche Stuttgart am Feuersee je jedným z architektonických pamiatok na západ od Stuttgartu. Neogotický kostol sv. Jána bol postavený v rokoch 1865 až 1876 architektom Christianom Friedrichom von Leinsom a bol po reformácii prvým novým kostolom v Stuttgarte.

Stuttgart