Rathaus Altona

V Hamgurgu je štrnásť okresov a každý z nich má svoju radnicu. Táto radnica sa nachádza v okrese Altona. Obklopuje ju krásne prostredie, neďaleko rieky Labe.

Budova radnice bola postavená vo wilhelmínskom štýle, bola prvýkrát realizovaná ako klasická budova architekta Emilia Brandta. V rokoch 1898 až 1938 slúžila pre potreby mestskej správy. Zostavila sa v nej kolegiálna sieň pre stretnutie mestského zastupiteľstva v severnom krídle a služobný apartmán pre starostu vo východnom krídle.

Kolektívna sála bola ozdobená v roku 1900 niekoľkými obrazmi umelca Ludwiga Dettmana, ktoré sa týkajú histórie Altony. Neskôr ju prestavali do neoklasicistického štýlu. Vďaka zákonu o rozšírení Hamburgu o ekonomicky dôležité oblasti z roku 1937 bola Altona začlenená do mesta Hamburg a stratila svoju nezávislosť. Na začiatku plnila prvotnú funkciu hlavnej stanice, vtedy ešte samostatného mesta Altona. Dnes už slúži ako radnica v okrese Altona. Konajú sa v nej rôzne výstavy fotografií, či obrazov. V lete sa tu usporadúva letné kino pod holým nebom.

Pred budovou je umiestnených päť obrovských sôch. V strede sa nachádza socha cisára Wilhelma I. Budovu obkolesuje bohatá zeleň. Oproti budove radnice sa nachádza aj divadlo Altona.