Doprava v Dubaji

Mesto Dubaj je jedným z najvýznamnejších centier svetového obchodu. Kvalita dopravy je dnes na omnoho lepšej úrovni ako v minulosti. V súčasnosti stále prebieha modernizácia, ktorá bude dokončená v roku 2020.

Letisko

Letisko Dubai International Airport patrí medzi 15 najvyťaženejších letísk na svete. Je to taktiež jedna z najväčších budov sveta a domovským letiskom spoločnosti Emirates. Z letiska sa bez problémov dostanete metrom, taxíkom a aj autobusom kamkoľvek.

Metro

Metro v Dubaji je prvým podzemným dopravným prostriedkom, ktorý vznikol na Arabskom polostrove. Prvá trasa metra bola slávnostne otvorená v roku 2009 a o dva roky neskôr otvorili aj ďalšiu trasu.

Toto cestovanie je veľmi pohodlnélacné. Cena závisí od doby, ako dlho sa metrom presúvate. Každého turistu vždy zaskočí, že tieto podzemné vlaky jazdia bez vodičov.

Odviezť sa môžete od šiestej hodiny ráno do 23:00. Prvý vagón sa volá "Gold Class", kde nájdete luxusné sedačky a wifi. Nájdete tu aj špeciálne vagóny pre ženy s deťmi.

Taxi

Taxikári v Dubaji sú slušní a ceny sú celkom prijateľné. Všetky autá majú klimatizované, čisté a moderné. Jediným rozdielom je farba strechy, ktorá naznačuje jednotlivé spoločnosti. Pre turistov to však žiaden rozdiel nerobí, pretože ceny majú rovnaké.

Lodná doprava

V Dubaji sa nachádzajú dva veľké prístavy: Port Rashid a Port Jebel Ali. Prístav Port Jebel Ali je zároveň najväčším umelým prístavom a najväčším prístavom na Blízkom východe. V Dubaji sa môžete presúvať aj vodnými autobusmi alebo vodnými taxíkmi.