Terceira a jej kuchyňa

Tak ako väčšina miest sveta i azorský ostrov Terceira má svoju kuchyňu a typické chute, ktoré by ste mali počas jej návštevy určite vyskúšať.

Najznámejšou miestnou špecialitou je alcatra, ktorej základom je hovädzie mäso, ale môže s pripravovať i z rýb. Mäso sa veľmi pomaly varí v hlinenej nádobe a na zahustenie omáčky sa použijú ingrediencie ako slanina, cibuľa, cesnak, bobkový list, korenie a víno. Zvyčajne sa podáva s chlebom alebo s tzv. massa sovada, čo je druh sladkého chleba. Tento postup varenia sa používa i pri príprave kuracieho alebo zajačieho mäsa, fazuliek, a chobotnice.

Čo sa týka dezertov, najobľúbenejším je quejidas Dona Amélia, teda koláč s chuťou medu, škorice, hrozienok a cidrao. Ďalšími špecialitami sú coscoroes, vyprážaný koláčik posypaný cukrom a škoricou alebo ryžový puding.

Oblasť Biscoitos je známa svojimi vinohradmi a výrobou vína, ktoré má tradíciu od roku 1993. Víno predávalo miestne biskupstvo. V Casa Agrícola Brum sa zase nachádza múzeum vín, kde môžete ochutnať likérové víno Angelica.