Za vysokou stenou sa nachádza približne 200 úchvatne zdobených hrobiek tohto šľachtického rodu, ktorý vládol v rokoch 1544 až 1659. Mauzóleum dal pre členov saadskej dynastie postaviť sultán Ahmed El Mansour. Dnes tu odpočíva 62 jej príslušníkov.
Napriek tomu, že hrobky boli rokmi zanedbané, pochovávanie šľachticov na toto miesto pokračovalo až do roku 1792. Ako posledný tu bol pochovaný sultán Moulaye Yazida, ktorý bol nechválne známy svojou krutovládou.
Pri návšteve pohrebiska máte pocit, akoby ste sa prechádzali zdobenými záhradami. V areáli sa nachádzajú 2 mauzólea. V prvom sú pozostatky Ahmeda El Mansoura, jeho synov a nasledovníkov. V druhom Mansourova matka Lalla Messaouda a Mohamed El Šajch, zakladateľ saadskej dynastie. Hrobka Mansoura sa nachádza v strede areálu a jej výzdoba je inšpirovaná Alhambrou v Granade. Hrobky sú zdobené mozaikami, arabskými kachličkami a nechýbajú citáty z Koránu.
Dynastia Saadovcov pochádzala z arabských kmeňov na juhovýchodnom konci Atlasu. Sultán Ahmed El Mansour bol jej najvýznamnejším panovníkom a tiež najdôležitejším vládcom v celých dejinách Maroka. K moci sa dostal po víťazstve nad Portugalskom a za jeho vlády zažívalo Maroku najväčšiu prosperitu a bohatstvo. Dynastia začala postupne upadať po jeho smrti v roku 1603. Posledný sultán saadskej dynastie bol Ahmed al-Abbás, ktorý zomrel v roku 1659.
Zaujímavosťou je, že hrobky boli objavené Francúzmi, vďaka leteckému záberu mesta a následne boli zrekonštruované. Dnes patria k najvýznamnejším pamiatkam v Marrákeši.