Gastronómia v Dubaji

Pokiaľ máte radi dobré jedlo, vynikajúci gastronomický zážitok zažijete aj v Dubaji.

Pokiaľ chcete ochutnať klasickú arabskú kuchyňu, vyhnite sa hotelovým reštauráciám. Tie pravé špeciality nájdete v menších reštauráciách a dokonca sa nemusíte báť ani malých stánkov s občerstvením. Hygienické podmienky sú na naozaj vysokej úrovni a sú prísne kontrolované.

V mnohých arabských jedlách nájdete hovädzie a jahňacie mäso, ryby a morské plody. Dokonca môžete ochutnať ťavie mlieko a rôzne druhy orechov.

Keďže v Dubaji poznajú korenie od výmyslu sveta, miestni kuchári s ním dokážu zaobchádzať naozaj majstrovsky. Rôzne bylinky a vonné korenie sa používa napríklad pri príprave mäsa a rýb. Do sladkého pečiva pridávajú šťavu z kvetov pomarančovníka alebo olej z mandlí.

Vždy k jedlu sa podáva voda, pretože vzhľadom na korenitosť jedla sa hodí najlepšie. Takisto si môžete pochutiť aj na čerstvých šťavách z rôznych druhov ovocia a zeleniny. Medzi tradičné nápoje patrí káva, ktorú podávajú aj s vodnou fajkou takmer v každej kaviarni.

V Dubaji nie je konzumácia alkoholických nápojov zakázaná. Bez problémov si najmä vo väčších reštauráciách môžete vypýtať pohár vína alebo aj iného alkoholického nápoju. Nachádzajú sa tu aj obchody s alkoholom, ale pre turistov nie sú ľahko dostupné. Pokiaľ si chcete kúpiť alkohol za rozumnú cenu, využite Free shop na letisku.