London´s Transport Museum

Londýnske múzeum dopravy sa zameriava na historické dopravné prostriedky. Patrí medzi najvýznamnejšie a najkomplexnejšie múzeá mestskej hromadnej dopravy na svete. Uvidíte tu staré autobusy, električky, vagóny metra a mnoho ďalších dopravných prostriedkov.

Toto múzeum má veľký úspech hlavne u detí. Jednotlivé exponáty môžu ovládať a môžete ich posadiť aj na miesto vodiča metra alebo autobusu.

Aby ste si lepšie predstavili, ako to fungovalo v dobe, keď ešte neboli motorizované dopravné prostriedky, budete vidieť dobové nosidlá pre aristokratov, s ktorými bojujú figuríny sluhov.

Ďalšou zaujímavosťou je autobus z roku 1870, ktorý bol ťahaný koňmi. Na svoje si prídu aj milovníci automobilových veteránov. Uvidíte tu prvý motorizovaný autobus alebo prvé londýnske taxíky.

Nájdete tu aj trolejbusy a električky z 30. rokov 20. storočia, ktoré sa už začínajú podobať súčasným dopravným prostriedkom. Je samozrejmosťou, že tu uvidíte aj slávny moderný červený dvojposchodový autobus (double-decker).

V múzeu sú umiestnené aj modely dopravných prostriedkov a hračky. Dokonca tu uvidíte originálne mapy londýnskej dopravy, odznaky, lístky, známky, uniformy pracovníkov, plagáty a pohľadnice, na ktorých sú zobrazené dopravné prostriedky. Ak vás nejaký plagát zaujme, môžete si ho kúpiť v miestnej predajni ako aj mnohé iné suveníry.

londýnske múzeum dopravy