Národný park Akamas

Polostrov Akamas je neobývaný panenský kus cyperskej prírody. Lesy, nádherné panorámy, turistické chodníčky, bohatá fauna a flóra. Toto všetko a ešte viac charakterizuje jediný národný park Cypru - Akamas.

Národný park Akamas leží v najzápadnejšom cípe ostrova Cyprus a zaberá plochu približne 230 km2, ktoré tvoria rokliny, údolia a piesočné zálivy. V tomto veľkolepom prostredí žije 168 druhov vtákov, 20 druhov rôznych plazov, 16 druhov motýľov a 12 druhov cicavcov. Región je pre svoju dôležitosť pod ochranou cyperskej vlády.

Afroditine kúpele

Najzaujímavejšou atraktciou národného parku Akamas je jazierko nazývané Afroditine kúpele. Podľa legendy sa práve pri tomto jazierku stretla bohyňa lásky a krásy Afrodita s Adonisom. Ide o plytký prírodný bazén, ktorý obklopujú paprade a figovníky. Povráva sa, že voda v jazierku má omladzujúce účinky.

Modrá lagúna

Modrá lagúna je najpopulárnejšie miesto Akamasu, ktoré je dostupné iba loďou. Krištáľovo modrá voda v zátoke je taká priezračná, že je vidno celé morské dno. Je ideálnym miestom pre kúpanie a šnorchlovanie.

Avakas Gorge

Ak ste milovníkom prírody a máte radi nevídané prírodné úkazy, toto je pre vás to pravé miesto. Roklina Avakas na polostrov Akamas ponúka nádherné výhľady a bohatú faunu a flóru. Zdolanie rokliny je celkom náročná túra, cesta je totiž zasadená do vápencových skál s výstupmi až 30 metrov a dramatickým zúžením. Kľukatá cesta vedie miestami pozdĺž rieky a vyžaduje aj lezenie cez skaly a brodenie sa kameňmi. Cestou môžete spozorovať i miestny klenot, ktorým je rastlina centauria akamandis s fialovými kvetmi, ktorá kvitne na jar.