Angra do Heroísmo

Angra do Heroísmo, hlavné mesto ostrova Terceira, ponúka úžasný historický zážitok. Niet sa teda čomu čudovať, že od roku 1983 je na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Angra do Heroísmo je najdôležitejším mestom ostrova Terceira a tiež kultúrnym centrom. V minulosti bolo mesto významným centrom obchodu a bolo úzko späté s námorníctvom. Predstavovalo veľmi dôležitú obchodnú križovatku medzi Európou, Amerikou a Afrikou. Jeho história sa začala písať v roku 1534 a spája sa s rôznymi kultúrami zo všetkých kútov sveta. Tie sa podpísali i na miestnej architektúre, výsledkom čoho sú úžasné stavby. Napriek tomu, že mnoho z nich bolo zničených počas zemetrasenia v roku 1954, podarilo sa ich zachrániť a opraviť a tak ich môžu turisti obdivovať dodnes.

V meste nájdete množstvo úžasných pamiatok a umeleckých diel, ktoré sa zachovali po stáročia. Môžete navštíviť katedrálu Sé Cathedral zo 16. storočia, paláce Capitaes Generais alebo Bettencourt, múzeum Angra Museum.

Zaujímavá je tiež prehliadka pevností Sao Sebastiao alebo Sao Joao Baptista.

V meste môžete zažiť slávnosť "tourada a corda", čo sú veľmi populárne zápasy s býkom. Španielská obdoba tejto "zábavy" sa vám môže zdať oproti tomuto ako slabý odvar.