Najkrajšie pláže na Malte

Malta je nádherné súostrovie, ktoré ponúka pláže pre tých, ktorí sa chcú venovať vodným športom i tých, ktorí milujú chytanie slnečných lúčov a oddych na pláži. Nájdete tu pláže so zlatistým alebo červeným pieskom, modré lagúny a úchvatné prírodné scenérie.

Väčšina pláži na súostroví je kamenistých, nájdete tu však aj tie s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Malta je malý ostrov, kde máte všetko takmer na skok. Pokiaľ nemáte prenajaté auto, môžete využiť miestnu dopravu a objavovať tie najkrajšie pláže ostrova alebo si urobiť výlet loďkou a navštíviť susedné ostrovy Gozo a Comino. Ak chcete vedieť, ktoré pláže a prírodné unikáty stoja za videnie, prinášame vám ich prehľad.

Mellieha - táto pláž sa rozprestiera na severe a okrem toho, že je to najväčšia pláž ostrova, mnohí ju považujú aj za najkrajšiu. Má veľmi pozvoľný vstup do mora a je tak ideálna aj pre rodiny s deťmi. Je pokrytá jemným pieskom a budete mať z nej úžasný výhľad na ostrov Gozo.

Jedna z najobľúbenejších pláži ostrova leží v západnej časti Malty a nazýva sa Golden Bay. Už samotný názov hovorí, že ide o krásnu pláž so zlatistým pieskom. Okrem turistov tu stretnete i mnoho domácich a počas hlavnej sezóny sú k dispozícii i ležadlá, slnečníky a ďalšie služby.

St. George’s Bay, piesočnatá pláž ležiaca neďaleko Valletty, ktorá bola dokonca ocenená Modrou vlajkou. Nájdete tu reštaurácie, bary a nákupné centrá.

Pláž Blue Lagoon s bielym pieskom a skalami sa nachádza na ostrove Comino. Môžete si tu zaplávať v mori a popritom preskúmať i niekoľko jaskýň, kam sa dostanete loďkou.

Ramla Bay je najkrajšia pláž na ostrove Gozo. Piesok zlatočervenej farby, pokojné more vhodné na kúpanie aj pre deti. K miestnym atrakciám patrí jaskyňa Kalypso s výhľadom na celý ostrov Gozo aj Maltu.

Rovnako fascinujúca je i pláž Dwejra, ktorá sa tiež nachádza na ostrove Gozo. Nájdete tu jeden z najkrajších prírodných skvostov na Malte - z mora vystupujúce skalné útvary pomenované Fungus Rock. Záliv Dwejra poskytuje ideálne podmienky pre kúpanie a potápanie.

A na ostrove Gozo ešte chvíľu zostaneme. Pokiaľ sa vydáte smerom do vnútrozemia, narazíte tu na malé vnútrozemné more Inand Sea. Je to malé slané jazierko, oddelené od mora skalou, cez ktorú vedie úzky tunel. Neďaleko útesov sa nachádza úchvatný skalný útvar Azure Window. Ide o ojedinelú prírodnú skalnú bránu, ktorej okolie vyhľadávajú najmä potápači. Voda je tu hlboká až 20 metrov a je domovom rôznych druhov rýb, morských živočíchov a koralov.

Ďalšie obľúbené pláže na Malte sú Gnejna Bay, Hondoq ir-Rummien, Ramla l-Hamra, Mgiebah Bay alebo Paradise Bay.

golden bay