Montmarte a Secré - Coeur

v Paríži určite neprehliadnete monumentálnu baziliku Secré - Coeur na kopci Montmarte.

Na kopci Montmarte sa vypína chrám Secré - Coeur. Od 19. storočia sa tento kopec stal objektom umelcov, pretože poskytol výborné podmienky pre maliarske umenie. Na stráňach sa dodnes pestuje vinná réva, nájdete tu bohatý nočný život v kluboch, kaviarňach a kabaretoch.

Počas výstupu na vrch sa zastavte na príjemnom námestí Tertre, na ktorom sa nachádzajú reštaurácie a bistrá. Taktiež tam nájdete mnoho pouličných umelcov, ktorí vám s radosťou namaľujú váš vlastný portrét.

Sacré-Coeur

Na vrchole Montmarte uvidíte krásnu baziliku Secré - Coeur, ktorá patrí k najvýznamnejším rímsko-katolickým budovám vo Francúzsku. Jej základy boli položené v 70. rokoch 19. storočia a výstavba sa dokončila v roku 1914. V bazilike vás určite zaujme strop, pretože je zdobený mozaikou s byzantskými motívmi z roku 1923. Pokiaľ navštívite túto krásnu baziliku, ponúkne vám okrem krásnych priestorov aj vynikajúci pohľad na celý Paríž.

Moulin Rouge

Na spätnej ceste z baziliky sa dostanete do štvrti Montmarte. Práve tu na námestí Blanche nájdete najznámejší nočný klub, ktorý sa preslávil na konci 19. storočia. Ide o Moulin Rouge, ktorý sa preslávil predstaveniami kankánu.