O Seville

Sevilla je štvrtým najväčším španielskym mestom, v ktorom žije viac ako 700 000 obyvateľov. Mesto aj napriek tomu, že nemá prístup k moru, je obľúbenou turistickou destináciou. Skrýva veľké bohatstvoarchitektúrekultúre. V stavbách sa prejavil rímsky, arabský a európsky štýl.

Významným míľnikom v dejinách bola výstava EXPO 1992. Práve tá prilákala do mesta turistov, ktorí začali objavovať krásy Sevilly.

V Seville sa počas roka koná niekoľko známych festivalov. Jedným z nich je Semana Santa, čo v preklade znamená Svätý týždeň. Je to veľkonočný týždeň, počas ktorého sa v uliciach premávajú davy pekne oblečených ľudí a pripravujú sa tak na najdôležitejší kresťanský sviatok.

Ďalším známym festivalom je Feria de Abril. Má opačný charakter ako Semana Santa. Začína dva týždne po Veľkonočnom pondelku a trvá 6 dní. Každý deň začína jazdeckou prehliadkou, a potom v uliciach stretnete mnoho ľudí vo veselých maskáchkostýmoch. Počas týchto dní sa v býčej aréne koná korida.

Pokiaľ budete v Seville, mali by ste nakuknúť aj do býčej arény. Nachádza sa tu najstaršia aréna v Španielsku, ktorá sa volá La Marstranza. Práve tu uvidíte býčie zápasy, ktoré sa konajú počas festivalu Feria de Abril.

Pokiaľ si chcete pochutiť na miestnych špecialitách, ochutnajte tapas. Tú to jednohubky, ktoré Španieli vedia pripraviť na milión spôsobov. Tapas si kúpite skoro v každom bare alebo reštaurácií.