Palác - Fondaco dei Turchi

Fondaco dei Turchi je palác v byzantskom štýle nachádzajúci sa priamo na Canal Grande. Ak sa chcete k nemu dostať, musíte sa plaviť po Canal Grande, pretože cesta po brehu k palácu nevedie. Konkrétne sa jedná o jeden z najkrajších a najväčších palácov na severe mesta, ktorý možno len ťažko prehliadnuť.

Palác bol postavený v 13. storočí architektom Giacomo Palmier. V roku 1381 palác kúpila Benátska republika pre markýza z Ferrary. Neskôr však tento palác slúžil ako domov pre významných hodnostárov, ktorí zavítali do Benátok.

Od 17. storočia až do roku 1838 slúžil palác ako ghetto pre osmanských Turkov, ktorí od tadiaľ obchodovali. Okrem iného, osmanskí Turci dovážali do Benátok vosk, ropu a vlnu. Síce nechal Napolen Bonaparte ghetto zrušiť už roku 1797, obchodníci tu dobrovoľne žili do roku 1838.

Dnes je palác sídlom prírodovedeckého múzea (Museo di storia Naturale di Venezia), ktoré sa môže pýšiť historickými zbierkami rastlín a živočíchov, skamenelín a vlastným akváriom. Určite je to jedno miesto z mnohých, ktoré by ste mali navštíviť.

Fondaco dei Turchi Benátky