Collin du Château

Ten najlepší výhľad na centrum francúzskeho Nice a jeho pamiatky budete mať z pahorku Collin du Château. Kopec oddeľuje prístav od starého mesta a paradoxom je, že i keď je to pôvodom hradné návršie, žiadny hrad tu nehľadajte.

Collin du Château je 92 metrov vysoký pahorok, ktorý sa týči na okraji starého mesta. Kedysi bol súčasťou grécko-fenického opevnenia a až do francúzskej okupácie tu pyšne stál mohutný hrad. Ten však bol v roku 1706 na príkaz kráľa Ľudovíta XIV. zničený. Hrad bol vyhodený do vzduchu a následne na mieste vznikol nádherný park, z ktorého vrcholku je úchvatný výhľad na celé Nice, Anjelskú zátoku i prístav. Môžete si sem vyšliapať pešo, alebo sa nechať vyviesť výťahom, ktorý vás zadarmo vyvezie až na prvú terasu kopca.

Park je úžasným miestom na relax, piknik alebo prechádzky. Nachádza sa tu detské ihrisko alebo umelý vodopád z 18. storočia, ktorý vyteká z prameňa rieky Paillon. Z pôvodného obdobia sa tu zachovala veža Tour Bellanda zo 16. storočia, kde sa dnes nachádza Námorné múzeum (Musée de la Marine).