Trh Cours Saleya

Trh Cours Saleya je jedno z najrušnejších miest vo francúzskom Nice, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Miesto plné farieb, vôní, chutí a tovaru od výmyslu sveta.

Každé ráno, okrem pondelku, sa na Cours Saleya koná slávny trh, ktorý je známy v celej krajine. Pulzujúce a rušné miesto, kde sa predajci predháňajú v ponuke svojho tovaru. Natrafíte tu na skvelé olivy, tapenády, oleje, ovocie, zeleninu alebo čerstvé ryby a morské plody. Nesmú chýbať ani živé kvety. Kedysi sa v Nice konali trhy, na ktorých sa predávali len kvety, ale od tejto tradície sa postupne upustilo. Za zmienku stojí i obrovský výber starožitností a tradičné remeselné výrobky. Obzvlášť vyhľadávané sú ručne vyrábané mydlá fascinujúcich vôní. Na trhu môžete ochutnať i miestne špeciality, ako je palacinka La Socca, cukrovinky Calissons a nemôžu chýbať ani čerstvé croissanty.

Cours Saleya lemujú reštaurácie a kaviarne, ktoré sú plné turistov. Môžete si tu vychutnať skvelé jedlo alebo kávu a len tak nasávať miestnu živú atmosféru.