Rybí trh

Pokiaľ budete v Dubaji, nemali by ste vynechať návštevu miestneho rybieho trhu. Okrem rýb tu môžete kúpiť aj to najchutnejšie exotické ovocie a zeleninu v tej najlepšej kvalite.

Tento najväčší rybí trh nájdete v časti Deira na ulici Al Khaleej Road. Zažijete tu tradičnú atmosféru a budete vidieť ako miestni obyvatelia, ale aj turisti nakupujú tie najčerstvejšie morské plody za priaznivé ceny. Musíte však počítať s tým, že toto miesto má svoj špecifický zápach.

V Deire sa nachádza aj múzeum rýb, v ktorom sa dozviete všetko o bohatom podmorskom svete v Perzskom zálive. Dozviete sa niečo o 350 druhoch rýb, ktoré tu žijú, o obchode s rybami a rybárskych lodiach, ktoré sa používali v minulosti.

Najväčší zážitok zažijete, ak navštívite tento trh v skorých ranných hodinách. Stretnete tam veľa kuchárov, ktorí nakupujú tie najčerstvejšie morské plody do ich kuchyne. Celý trh sa nachádza v hale, ktorej bočné steny sa dajú otvoriť. Vďaka tomu nie je zápach z rýb až taký silný. Napriek tomu slabším povahám môže prekážať.

Aj keď nechcete morské plody nakupovať, určite sa tam choďte pozrieť. Uvidíte tam predajcov v modrých uniformách, ktorí predávajú morské plody od výmyslu sveta.