Kam na jedlo v Berlíne?

Berlín z pohľadu gastronómie nie je typickým nemeckým mestom. V miestnej reštaurácii sa veľmi nestretnete s klasickou klobásou s kapustou, ale skôr si pochutíte na kebabe alebo currywurstu.

Döner Kebab

Skoro v každom rýchlom občerstvení v Berlíne, nájdete Döner Kebab. Je to vďaka tomu, že tu žije početná turecká menšina. Kebab je jedlo, ktoré pozostáva s kúskov grilovaného mäsa so zeleninou a omáčkou. Všetko je to zabalené do chlebovej placky. Kebab je v Berlíne dokonca populárnejší ako klasický hamburger. Fastfoody, ktoré toto jedlo ponúkajú nájdete na každom rohu, no odporučiť vám môžeme Habibi, ktorý sa nachádza na Goltzstrasse 24, a Meraba, ktorý nájdete na Hufelandstrasse 2.

Currywurst

Currywurst je slávne jedlo, ktoré má dokonca v Berlíne aj svoje múzeum. Ide o opečenú klobásu, ktorá je zaliata omáčkou, ktorú si môžete vybrať z množstva druhov. Prvý stánok s týmto jedlom, a takisto aj prvý currywurst vytvorila Herta Heuwer v roku 1949. Toto jedlo sa veľmi rýchlo preslávilo a dnes sa za rok predá až 800 miliónov kusov. V stánkoch s týmto jedlom si môžete vybrať druh klobásy, akú chcete prílohu a dokonca máte na výber aj zo širokej škály omáčok. Tieto stánky nájdete v meste na každom rohu, ale odporúčame vám vyskúšať Curry 36Konoppke Imbiss.