Barcelonský prístav Port Vell

Prístav sa nachádza vo štvrti Barceloneta, kde sa najlepšie dostanete z centra mesta po známej La Rambla. Táto prechádzka vám nezaberie viac ako 15 minút.

Hneď pri prístave určite neprehliadnete obrovský pamätník so sochou Krištofa Kolumba (Mirador de Colom) ukazujúceho na šíre more. Pamätník sa nachádza na úplnom konci slávnej ulice La Rambla. Známy objaviteľ Ameriky tu bol prijatý do šľachtického stavu.

Prístav je dôležitým dopravným uzlom, preto tu nájdete aj obrovské zaoceánske parníky čakajúce na vyplávanie. Súčasťou prístavu je aj obchodné centrum Maremagnum s množstvom obchodov, barov, reštaurácií taktiež multikino IMAX Port Vella a  morské akvárium, ktoré ponúka viac ako 8 000 rýb a viac ako 10 žralokov. Toto všetko sa nachádza na umelom polostrove, na ktorý sa dostanete po dlhom moste.

S výstavbou prístavu sa začalo tesne pred olympijskými hrami v roku 1992 v rámci vývojového programu mesta. Do tej doby tu boli len opustené továrne a skladiská . Dnes je naopak Port Vella miestom prechádzok, kultúry, ale aj nakupovania. Nie je nič lepšie ako si kúpiť zmrzlinu, niekde sa posadiť a pozorovať prístavný šum.

V prístave taktiež nájdete aj veľkú atrakciu – lanovku "Port Cable Car". Kto hľadá adrenalínový zážitok, je na správnom mieste. Lanovka vás vyvezie v kabíne, do ktorej sa zmestí 20 pasažierov, na kopec Montjuïc. Jazda trvá 7 minút a počas nej sa môžete kochať všetkými pamiatkami mesta. Pokiaľ nemáte strach z výšky, ten výhľad určite stojí za to.

barcelonský prístav Port Vell