Mŕtve more

V údolí Mŕtveho mora sa môžete okúpať v najslanšom mori na svete, ktoré je zároveň najnižšie položené miesto na zemeguli. Plávať sa tu síce nedá, napriek tomu predstavuje tento jedinečný fenomén nezabudnuteľný zážitok.

Mŕtve more predstavuje slané jazero, ktoré leží medzi Izraelom a Jordánskom. Rozprestiera sa na ploche 1050 m2 a vďaka svojej hĺbke, 420 metrov pod hladinou oceánu, je najnižšie položeným miestom sveta. Ďalšie prvenstvo má v tom, že je to najslanšie more na svete. Mŕtve more je deväťkrát slanšie ako morská voda. Vďaka vysokej hustote vody sa vôbec nemusíte snažiť udržať sa nad hladinou. Stačí si len ľahnúť a nechať sa nadnášať.

Najcennejším artiklom Mŕtveho mora je bahno, ktoré má významné liečivé účinky. Pomáha liečiť kožné choroby, artritídu alebo reumu. Aby ste si mohli tento prírodný wellnes užiť čo najlepšie, je potrebné pri kúpaní dodržiavať určité pravidlá: Nechajte sa voľne nadnášať a neskúšajte robiť prudké pohyby ani ponárať hlavu pod vodu. Ponatierajte sa bahnom, vyjdite na breh a nechajte pôsobiť. Vynechajte okolie očí, úst, uší a nosa. Keď bahno dokonale uschne, vráťte sa do mora a zmyte ho zo seba. Na konci sa starostlivo osprchujte a zmyte zo seba všetko bahno a soľ.

Bahno je tiež veľkým pomocníkom pri problémoch s kĺbmi a pri reumatických ťažkostiach. Voda Mŕtveho mora zlepšuje krvný obeh a blahodarné pôsobí na nervovú sústavu. Pozitívne skúsenosti návštevníkov sú jasným dôkazom toho, že pobyt v Mŕtvom mori prospeje k regenerácii celého organizmu.

Mŕtve more