Najslávnejšie mosty v Paríži

Dnes sa v Paríži nachádza až 33 mostov. Každý z nich je jedinečný svojou históriou.

Pont – Neuf

Pont – Neuf je najstarší most v Paríži. Stavba mosta bola dokončená v roku 1606. Pont – Neuf spája ľavý a pravý breh rieky Seiny práve na mieste, kde sa nachádza ostrov Cité. Na tomto moste boli prvýkrát vyznačené chodníky pre chodcov.

Pont Alexandre III

Most Alexandra III. nájdete na konci Avenue Winston Churchill. Toto meno dostal pri oslavách rusko - francúzskeho spojenectva v rokoch 1896 – 1900. Na ľavom brehu mosta sa nachádzajú sochy z obdobia renesancie, na pravom uvidíte stredoveké a moderné sochy.

Pont des Arts

Pont des Arts je most umenia, ktorý patrí k tým najdôležitejším v Paríži. Ide o malý drevený most, na ktorom nájdete množstvo umelcov a často sa na ňom konajú rôzne výstavy.

Pont Notre-Dame

Pont Notre-Dame sa na nachádza vo štvrtom parížskom obvode. Tento most spája pravý breh rieky Seiny a ostrov Cité. Je pomenovaný podľa katedrály Notre-Dame. Na jeho mieste kedysi stál najstarší most Grand-Pont, ktorý bol zničený pri útokoch Normanov.

Pont de Millau

Tento most je najvyšší most na svete. Jeho stavba trvala len neuveriteľných 39 mesiacov. Jeho dĺžka je 2460 metrov. Jeho slávnostné otvorenie bolo v roku 2004 za prítomnosti francúzskeho prezidenta Jacquesa Chiraca.