Najkrajšie pláže Ibizy

Pobrežie na Ibize má 170 km, z toho pláže tvoria viac ako 18 km. Na tie najobľúbenejšie sa dostanete autobusom alebo loďou. Na väčších plážach si môžete prenajať slnečníky a ležadlá. Nájdete tu aj plážové reštaurácie, a stánky s občerstvením.

Playa d´en Bossa

Táto pláž je najdlhšia pláž na ostrove. Je dlhá 3 km, je pokrytá jemným bielym pieskom. Pláž vyhľadávajú najmä mladý, pretože v blízkosti nájdete veľa diskoték, ako napríklad Bora Bora. Počas dňa môžete na pláži kúpiť aj zľavnené vstupenky na diskotéky alebo vstupy zdarma.

Las Salinas, Ses Salines

Pláž patrí k najkrajším a najznámejším na Ibize. Je dlhá 1 500 metrov a nachádza sa tam bar a platené parkovisko. Je veľmi populárna, nájdete tu mnoho známych osobností. Dostanete sa na ňu z Eivissy a cesta vám autom zaberie cca 10 minút.

Cala Boix

Cala Boix je 100 metrov dlhá piesočnatá pláž s miernym klesaním do mora. Je vzdialená 10 minút jazdy autom zo  San Carlos. Je kľudná a ponúka krásny panoramatický výhľad.

Cala Mastella

Cala Mastella je kľudná 60 metrová pláž s jemným pieskom a miernym vstupom do mora. Nachádza sa v chránenom zálive 11 kilometrov od Santa Eulalia.

Playa Es Figueral

Niekoľko kilometrov od San Carlos leží malá, 320 metrov dlhá piesočnatá pláž obklopená skalami. Vstup do mora je mierny, morské dno je na niektorých miestach skalnaté ale aj piesočnaté.

Aguas Blancas – D´Aigua Blanca

Táto pláž je vyhľadávaná najmä miestnymi obyvateľmi. Nachádza sa na úpätí vysokých útesov a má dĺžku cca 300 metrov. Jej súčasťou je aj neoficiálna nudistická pláž.

Cala Salada

Cala Salada je kľudná, cca 200 metrov dlhá pláž s jemným pieskom. Nachádza sa v krásnom zálive, ktorý lemujú skaly. Dno je pieskové a vstup do mora je mierny. Dostanete sa na ňu autom za 15 minút zo San Antonia.

Cala Molí

Piesočná a skalnatá pláž s dĺžkou cca 70 metrov. Nájdete ju asi 15 minút cesty zo  San José alebo San Antonio.

Cala d´Hort

Cala d´Hort je osamelá pláž vhodná pre zamilované páriky. Nachádza sa medzi vysokými skalami a má asi 150 metrov. Na pláži budete mať krásny pohľad na ostrovy Es Vedra a Vedranell. Cesta autom zo San José vám zaberie asi 15 minút.

Cala Jondal

Na tejto pláži sa môžete kochať krásnym pohľadom na okolitú krajinu. Je známa miestnymi chillout barmi, ktoré sa na pláži nachádzajú. Je kamienková s kamenistým morským dnom.

Platja Es Niu Blau

Táto pláž leží v idylickom prostredí. Je to záliv s borovicami a píniami, ktorý nájdete medzi Santa Eulalia a Es Caná.