Letoviská Playa Blanca a Puerto Calero

Playa Blanca

Playa Blanca je bývalá rybárska dedinka, ktorú lemujú pekné piesočnaté pláže. Je kľudná a nie je veľmi populárna medzi turistami, takže tu nenájdete veľa návštevníkov. Napriek tomu tu nájdete všetky potrebné služby pre turistov.

Playa Blanca vám ponúka široký výber reštaurácií a ani o nočný život tu nie je núdza. Veľmi obľúbenou atrakciou pre turistov sú lodné výlety. Môžete sa vydať na známe pláže ostrova Fuerteventura, na ktorých strávite celý deň, alebo sa môžete pozrieť na neďalekú pláž Punta del Papagayo, na ktorú sa môžete dostať nie len loďou, ale je prístupná aj autom.

Puerto Calero

Puerto Calero leží len kúsok od najnavštevovanejšieho mesta Puerto del Carmen. Ak hľadáte kľudrelax, letovisko Puerto Calero je to pravé pre vás. Nachádzaj sa tu rozľahlé piesočnaté pláže bez veľkého množstva turistov.

Pokiaľ vás kľud a pokoj omrzí, môžete zájsť do rušného Puerto del Carmen. Tu môžete navštíviť múzeum, ktoré sa zaoberá veľrybami, ktoré žijú vo vodách okolo kanárskych ostrovov. Ďalej môžete vyraziť do hlbín mora ako potápač, pokiaľ máte strach, môžete byť pekne v suchu v ponorke, ktorá sa potopí až do hĺbky 27 metrov, a tak vám odhalí podmorský svet Atlantického oceánu.