8 miest, ktoré musíte vidieť

Rím ukrýva nespočetné množstvo pamiatok. Niektoré z nich sú staré viac ako 2000 rokov. Ponúkame vám prehľad tých najnavštevovanejších z nich.

Koloseum

Koloseum je najznámejší symbol Starého Ríma. Ide o staroveký amfiteáter, kde sa konali zápasy, gladiátorské hry a dokonca aj námorné bitky.

Pantheon

Pantheon je chrám, ktorý existuje už viac ako 2000 rokov. Ide o najzachovalejšiu pamiatku z obdobia antiky v Ríme.

Španielske schody

Tieto schody sú označené ako najstaršienajväčšie v Európe. Sú zaradené medzi hlavné pamiatky v Ríme, ktoré nesmiete prehliadnuť. Toto schodisko sa preslávilo aj vďaka mnohým filmom, v ktorých sa objavilo.

Bazilika Santa Maria Maggiore

Táto bazilika je postavená na zázračnom mieste. Legenda hovorí, že počas leta na tomto mieste začal padať sneh. Následne sa rozhodli v roku 352 na toto mesto postaviť krásnu baziliku.

Fontána di Trevi

Ide o najznámejšiu fontánu v Ríme. Jej výstavba trvala až 30 rokov a jej hlavným architektom bol Nicola Salvio.

Námestie Piazza Navona

Toto námestie je elipsovitého tvaru, pretože kopíruje rozmery bývalého štadióna, ktorý v antike stál na jeho mieste. Svojou architektúrou si získalo označenie "najkrajšie námestie na svete "

Kúpele cisára Diokleciána

Tieto kúpele pochádzajú z roku 306 nášho letopočtu. Kedysi mali kapacitu až 3000 ľudí. Dnes je ich časť zrekonštruovaná a prerobená na Národné múzeum.

Bazilika sv. Jána

Táto bazilika patrí do štvorice najväčších bazilík na svete. Pokiaľ budete v Ríme, jej návštevu určite nevynechajte. Uvidíte v nej nádherné fresky, gotický baldachýn a najstarší pápežský trón.