Letíme do Milána z Bratislavy

Miláno je mesto, v ktorom si prídu na svoje milovníci módy, talianskej kuchyne, európskej histórie a v neposlednom rade futbalu. Výbornou správou je, že do Milána pravidelne lieta Ryanair a lacné letenky sa dajú zohnať priamo s odletom z Letiska Bratislava. Verte, že s touto letenkou budete mať o skvelé zážitky postarané.

Najlacnejšie letenky do Miláná s odletom z Letiska Bratislava.

Európske metropoly patria medzi obľúbené turistické destinácie v každom ročnom období. Rovnako je na tom Miláno, ktoré je nazývané i Mekka módy. Miláno je druhým najväčším mestom Talianska a dôležitým ekonomickým a turistickým centrom. Nachádza sa v severnej časti Talianska, v provincii Lombardia. V blízkosti Milána sa nachádzajú 3 veľké letiská. Letisko Bergamo, využívajú najmä nízkonákladové spoločnosti, ako je Ryanair, ktorý ponúka lacné letenky do Milána. Bergamo je od Milána vzdialené asi 45 km, ale vďaka pravidelne premávajúcim autobusovým linkám, sa ľahko dostanete priamo na milánsku hlavnú stanicu.

Kam v Miláne

Aj keď Miláno patrí k svetovým veľkomestám, to najhlavnejšie dokážete prejsť za jeden až dva dni. Toto historické centrum v sebe ukrýva impozantné klenoty a kultúrne pamiatky. Asi najznámejším miesto, s ktorým sa Miláno neodmysliteľne spája, je Katedrála narodenia Panny Márie, Milánsky dóm, Duomo. Stavba Milánskeho dómu trva približne 500 rokov a výsledkom je skutočné majestátne dielo. Patrí k najväčším kostolom sveta a je najväčšou gotickou stavbou v Taliansku s dĺžkou 157 metrov, šírkou 92 metrov a výškou klenby 45 metrov. Chrám zdobí asi 3000 mramorových sochárskych diel a stovky vežičiek. Môžete si vychutnať vyhliadku zo strechy, kam vedie 250 schodov, ale pohodlnejšie to je výťahom. Pri peknom počasí je okrem samotného Milána vidieť i vrcholky zasnežených Álp. V krypte sa nachádzajú hrobky milánskych arcibiskupov a chrám rozozvučí najväčší orgán v Taliansku, ktorý má až 225 píšťal.

Galleria Vittorio EmanuelleGalleria Vittorio Emanuelle

Milánsky dóm sídli na námestí Piazza del Duomo, ktoré je srdcom mesta. Nachádza sa tu aj známa Galleria Vittorio Emanuelle II., pasáž zložená z dvoch prepojených arkád so sklenou kupolou. Predstavuje prelom v dejinách architektúry, keďže prvý krát v histórii bola kovovo sklenenou strechou zastrešená celá ulica. Povráva sa, že táto konštrukcia bola inšpiráciou pre Gustava Eiffela pri navrhnutí Eiffelovej veže v Paríži. Stavba bola už v 19. Storočí navrhnutá ako luxusná nákupná pasáž, ktorá spája Piazza del Duomo a Piazza della Scala. Uprostred galérie sa nachádzajú štyri lunety znázornené na podlahe, ktoré symbolizujú 4 svetadiely – Európu, Ameriku, Afriku a Áziu. Jedna z mozaík na podlahe predstavuje býka a viaže sa k nej povera, že keď sa niekoľkokrát otočíte na genitáliách býka, budete mať šťastie. A keďže turisti nechcú svoje šťastie podceniť, budete si musieť chvíľu počkať, kým sa dostanete na radu. Dokonca sa tu nachádza aj prvý sedem hviezdičkový hotel v Európe – Seven Star Galleria.

La Scala sídli v nenápadnej budove divadla hneď vedľa galérie a bola postavená ešte za vlády Márie Terézie. Takže nemusíte chodiť ďaleko a môžete si zároveň obzrieť i múzeum, ktoré sa nachádza priamo v interiéri.

Zámok Castello SforzescoZámok Castello Sforzesco

Od námestia sa dostanete najfrekventovanejšou ulicou Via Dante až k zámku Castello Sforzesco, sídlu kráľovského rodu Sforza. V 15. storočí dal tento renesančný skvost postaviť Francesco Sforza. Dnes slúži komplex ako sochárske múzeum, výstava obrazov i archeologická zbierka. Nachádza sa tu i známa Pieta Rodanini od majstra Michelangela Buonarotiho. V komplexe sa dá navštíviť i Museo d'Arte AnticaMuseo della Preistoria. Hlavný vchod do zámku je cez najvyššiu hradnú vežu – Torre del Filarete na nádvorí Piazza d´Armi.

V Miláne sa nachádza i skvost zo sveta maliarskeho umenia – Posledná večera od Leonarda da Vinci. Dielo si môžete obzrieť v malom kostolíku Santa Maria delle Grazie. Namaloval ju v rokoch 1494 – 1498 a má takmer 9 metrov.

Patrónom mesta Miláno je svätý Ambróz, ktorému je zasvätená ďalšia prekrásna stavba – Bazilika sv. Ambróza (Sant´Amgroggio). Pri bazilike sa nachádza zvonica z 9. storočia.

Akciové letenky do Milána. Bratislava - Miláno (Bergamo) - Bratislava: