Faro a kostoly

Mnoho turistov míňa Faro, hlavné mesto Algarve, bez zastavenia a hneď vyrazia do svojich dovolenkových rezortov. Je to škoda, pretože zo všetkých miest v Algarve ponúka najväčší počet historických a kultúrnych pamiatok.

Historické centrum Fara sa skrýva za starými mestskými hradbami a určite stojí za videnie.

Katedrála Sé

Dominantou mesta je táto impozantná katedrála, ktorá sa nachádza v historickej časti mesta. Pred katedrálou je malé námestie, ktoré sa nazýva Largo de Sé. Pôvodne gotická katedrála bola zničená a podarilo sa zachovať iba jej nezvyčajnú vežu a dve vnútorné kaplnky. Neskôr bola katedrála prestavaná a dnes nesie známky renesančného i barokového slohu. Vo vnútri katedrály sa nachádzajú zaujímavé varhany, ktoré sú vyzdobené čínskymi motívmi. I tu nájdeme typické portugalské dlaždice azulejos. Kaplnka Capela de Nossa Senhora Dos Prazeres sa zase môže popýšiť nádhernou pozlátenou drevenou výzdobou. Z veže si zase môžete dopriať peknú vyhliadku na mesto.

Biskupský palác Paco Episcopal

Tento palác si môžete pozrieť iba zvonku, keďže pre verejnosť je uzavretý.

Kostol Igreja da Nossa Senhora do Carmo

Tento karmelitánsky kostol má krásne pozlátený interiér je prezývaný aj "Zlatý kostol". Obzvlášť pozoruhodné sú obrazy, maľované stropy a barokové sochy. Najväčšou atrakciou je strašidelná kaplnka, ktorá je vystavaná z lebiek a kostí mníchov, ktorí boli pochovaní na miestnom cintoríne.

Kostol Igreja de Sao Francisco

Kostol sv. Františka, ktorý bol pôvodne súčasťou kláštoru sv. Františka. Neskôr, v 18. a 19. storočí prešiel výraznými zmenami. Nachádzajú sa v ňom nádherné maľby a obklady.

Kláštor Convento de Nossa Senhora da Assunção

Kláštor je najstaršou renesančnou budovou v Algarve. Nachádza sa v ňom veľmi pekná krížová chodba, ktorú dal v roku 1540 postaviť Afonso Pires. Pôvodne bol založený pre chudobné klaristky . Môžete si tu pozrieť úžasné archeologické nálezy. Najväčšou atrakciou je dvetisíc rokov stará rímska podlaha zložená z mozaiky, na ktorej je vyobrazená hlava Neptúna.

Vo Fare môžete navštíviť aj zaujímavé múzeá. Viac sa o nich dočítate tu.