Zlatý trh v Dubaji

Zlatom sa leskne celý Dubaj, ale ten pravý zlatý Dubaj uvidíte iba na Gold Souku v Deire. Pokiaľ prejdete bránou s nápisom - Dubai City of Gold, ocitnete sa v inom svete. Na tomto mieste vás čaká 300 obchodov, v ktorých sa trblietajú tony zlata.

Nakupovať zlato v Dubaji sa vám určite oplatí, pretože cena je tu naozaj nižšia. Pokiaľ kupujete zlato, cena závisí od váhy. Výhodou je, že sa nemusíte báť, že dostanete falošné zlato. Dubajské úrady na toto dávajú veľký pozor. Pokuty za falošné zlato sú tak vysoké, že by sa žiaden obchodník ani neodvážil niečo také predávať.

V Gold Souk si dokonca môžete dať vyrobiť aj individuálne navrhnuté šperky. Tamojší klenotníci sú naozajstní majstri a vyrobia vám naozaj unikátny šperk podľa vašich požiadaviek a dokonca za výbornú cenu.

Ak sa rozhodnete niečo si kúpiť, pamätajte na to, že suma, ktorú vám povie predávajúci nie je konečná. Cena sa musí zjednávať, dokonca je to považované za akýsi druh zábavy. Hneď na začiatku ponúknite predajcovi cenu o minimálne 50 % nižšiu ako je jeho cena, ktorú požaduje. Pokiaľ ste skúsený vyjednávač a podarí sa vám vyjednať cena o 40 % nižšia, nakúpili ste naozaj výborne.

Navštíviť Gold Souk môžete aj v tom prípade, že nemáte v pláne nakupovať. Na trhu sa môžete len tak prejsť a sledovať ako prebiehajú tamojšie obchody. Určite si odnesiete nezabudnuteľný zážitok.