Top múzeá v Barcelone

Najkrajšie múzeá v Barcelone, ktoré sa oplatí vidieť.

Museu del Disseny de Barcelona

Ak máte záujem o módu, nábytok, grafický dizajn, dekoratívne umenie alebo architektúru, Design Museum of Barcelona má všetko. Nachádza sa v Plaça de les Glories Catalanes, je kombináciou štyroch mestských predošlých kolekcií, ktoré sa zameriavali na umenie objektu a dizajnu. Futuristická budova sa nachádza medzi dvoma rovnako pôsobivými architektonickými susedmi: Vežou Torre Agbar (jeden z najnovších prírastkov do panorámy Barcelona) a blším trhom.

Museu Marítim

Museu Maritime (námorné múzeum) v Barcelone je jedným z najzaujímavejších pamiatok. Nachádza sa na okraji Ciutat Vella (Staré mesto) na konci La Rambla. V tomto múzeu sa môžete dozvedieť o námornej histórii Katalánska. Výstava dnes pokrýva viac ako 10.000 metrov štvorcových. Toto múzeum je ideálne pre námorných fanúšikov.

Museu Pabla Picassa

Je najznámejšie múzeum v Barcelone. Picassovo múzeum ponúka široký výber diel z umelcovej celoživotnej tvorby. Tie sú rozdelené podľa fáz jeho života a kariéry. Múzeum často organizuje špeciálne výstavy, ktoré trvajú len niekoľko týždňov. Pred návštevou si dôkladne skontrolujte harmonogram.

CosmoCaixa

Ak ste na dovolenke s deťmi, určite by ste mali navštíviť múzeum CosmoCaixa. Určite si ho užijete rovnako ako oni. Múzeum je samé o sebe veľmi interaktívne, vďaka čomu si dospelí a aj deti môžu vyskúšať rôzne zaujímavosti na vlastnej koži. Odporúčame lístky ale aj aktivity rezervovať vopred on-line.

Museu FC Barcelona

FC Barcelona je svetoznámy futbalový klub so sídlom v Barcelone, kde nájdete aj ich vlastné múzeum. Návštevu múzea môžete spojiť aj s prehliadkou štadióna. Múzeum má 3 časti, dokonca aj 3D kino. Prvá časť je prezentácia histórie klubu spolu s fotografiami a dokumentami, ďalšia časť je umelecká zbierka diel slávnych umelcov a pamiatková časť, v ktorej okrem iného nájdete aj trofeje.

Museu del Disseny de Barcelona