Atrakcie Disneyland Paríž

Park je rozdelený na dve základné časti, ktoré sa ďalej delia na niekoľko menších.

Staršia časť Disneylandu sa volá Disneyland Park a nájdete tu predovšetkým atrakcie, ktoré sú inšpirované klasickými Disney rozprávkami. Niektoré z týchto atrakcií fungujú od založenia v roku 1992.

Disneyland Park sa ďalej delí na 5 častí:

1. Main Street USA

Do parku prichádzate po "Hlavnej ulici USA", kde sa budete cítiť ako vo westernovom mestečku. Ulicu lemujú domčeky inšpirované klasickou americkou architektúrou na prelome 19. a 20. storočia. V miestnej "radnici" si môžete vziať plán parku, rozpis atrakcií a sprievodov postavičiek, ktoré sa daný deň konajú.

2. Discoveryland

Discoveryland je najnovšia časť parku, v ktorej si prídu na svoje všetci vedci a výskumníci. Najpopulárnejšou atrakciou je Space Mountain: Mission 2, horská dráha, ktorá je inšpirovaná príbehom Julese Verna Zo Zeme na Mesiac. Dráha simuluje vystrelenie rakety do vesmíru. Okrem toho tu môžete vyskúšať ponorku Julese Verna, alebo sa povoziť na autách z 50. Rokov.

3. Fantasyland

Fantasyland je najstaršia časť parku. Túto časť si najlepšie užijú najmladší návštevníci. Budete môcť lietať spoločne s Petrom Panom, pozrieť sa kde býva Snehulienka alebo sa povoziť v čajových šálkach z rozprávky Alica v krajine zázrakov.

4. Adventureland

Adventureland je určený pre dobrodruhov. Stretnete tu Aladina aj s jeho kúzelnou lampou, navštívite pirátsku loď. Čerešničkou na torte je jazda na horskej dráhe Indiana Jonese.

5. Frontierland

V tejto časti stretnete kovbojov a indiánov. Nachádza sa tu najobľúbenejšia horská dráha celého parku. Volá sa Big Thunder Mountain a pripomína obrovskú červenú skalu. Táto dráha sa nachádza v štyroch Disney parkoch, ale práve tá parížska verzia je najrýchlejšia, najvyššia a najdlhšia.