Faro

Spoznajte Faro

Spoznajte Faro

Faro, hlavné mesto regiónu Algarve, sa nachádza na jednom z najkrajších európskych pobreží a ponúka nádherné zlatisté pláže, ktoré sú lemované skalami. Spája v sebe ostrovy Nardeta, Culatra a poloostrov Ancão.

Oblasť Algarve

Oblasť Algarve

Algarve je najpopulárnejšou dovolenkovou destináciou v Portugalsku a zažíva ohromný turistický rozmach. Nachádza sa na juhu krajiny a ukrýva nádherné pláže a jaskyne.

Faro a kostoly

Faro a kostoly

Mnoho turistov míňa Faro, hlavné mesto Algarve, bez zastavenia a hneď vyrazia do svojich dovolenkových rezortov. Je to škoda, pretože zo všetkých miest v Algarve ponúka najväčší počet historických a kultúrnych pamiatok.

Faro a pamiatky

Faro a pamiatky

Objavovať Faro je ako prechádzka históriou, do ktorej vás zavedie množstvo zaujímavých miest. Ak ste preskúmali jeho katedrálu a kostoly, navštívte aj miestne múzea, ktoré toho ponúkajú k videniu naozaj veľa.

Park Ria Formosa

Park Ria Formosa

Prírodný park Ria Formosa je jedným z najkrajších miest v Portugalsku, a to nielen pre rozmanitú krajinu, ale aj pre svoju jedinečnú polohu.

Výlety v okolí Faro

Výlety v okolí Faro

Rovnako ako Faro, tak i jeho okolie a celý región Algarve ponúka množstvo zaujímavých miest. Objavte tie najkrajšie.

Faro s deťmi

Faro s deťmi

Faro je obľúbenou dovolenkovou destináciou i pre rodiny s deťmi a ponúka množstvo zábavných atrakcií pre rodiny s deťmi. Musíte si síce urobiť výlet mimo mesta, ale rozhodne to stojí za to.

Faro a golfové ihriská

Faro a golfové ihriská

Región Algarve je považovaný za najlepšiu golfovú destináciu na svete. V okolí mesta Faro sa nachádza množstvo golfových ihrísk so skvelými službami.

Najkrajšie pláže v Portugalsku

Najkrajšie pláže v Portugalsku

Región Algarve ponúka tie najkrajšie pláže v Portugalsku, ktoré sa nachádzajú na južnom pobreží, úplne "na konci Európy". Niektoré sa nachádzajú tesne pri meste Faro, iné sú o trochu vzdialenejšie, ale rozhodne stoja za videnie.