Olbia

Olbia patrí do oblasti Smaragdového pobrežia s najluxusnejšími plážami na ostrove.

Olbia je hlavné mesto provincie Gallura, ktoré sa nachádza na severovýchode ostrova Sardínia. Mesto patrí do oblasti, ktorá sa volá Costa SmeraldaSmaragdového pobrežia. Táto oblasť je preslávená najexkluzívnejšími plážami na ostrove. Pobrežie tvoria krásne pláže s jemným bielym pieskom, ale aj romantické zátoky, skaly a výnimočná okolitá príroda.

História mesta nie je veľmi jasná. Prvý obyvateľmi boli pravdepodobne púnske kmene, ktoré mesto založili v období medzi 6. a 4. storočím pred našim letopočtom. Počas rímskeho obdobia sa Olbia stala dôležitým obchodným centrom. Počas stredoveku malo mesto názov Civita alebo Terranova. K pôvodnému názvu sa mesto vrátilo až v roku 1939.

Pokiaľ prídete do mesta za oddychom, nebudete ľutovať. Nájdete tu krásne pieskové pláže s miernym vstupom do mora, ktoré sú vhodné najmä pre rodiny s deťmi. More je krásne čisté, teplé a tiež ponúka možnosti na potápanie. Ubytovať sa môžete v rôznych hoteloch a apartmánoch, ktoré vám poskytnú zaručený komfort a kvalitné služby.

Pokiaľ máte radi históriupamiatky, v tejto oblasti si prídete na svoje. Nájdete tu množstvo archeologických vykopávok, na území Arzachena budete môcť vidieť hroby obrov a uvidíte tu aj významný kostol, ktorý bol postavený v románskom štýle v 12. storočí. Hovorí sa, že kostol bol centrom stredovekého mesta, ktoré sa na tom území kedysi nachádzalo.

lacné letenky olbia