Ibiza a história

Dejiny Ibizy sa píšu od roku 654 pred našim letopočtom. Práve vtedy vzniklo mesto Ebusus, ktoré sa dnes volá Eivissa.

V dobe púnskych vojen slúžilo toto územie ako základňa Kartágincom ako základňa v boji proti Rimanom. Tí toto miesto dobyli a začali ho zveľaďovať.

Keď padla Rímska ríša, ostrovy museli často čeliť útokom barbarských kmeňov. Ich lode ovládli more až do doby Byzantskej ríše do roku 667. Vtedy sa na 500 rokov dostali k moci Arabi. Tí zásadne ovplyvňovali miestne zvyky a stavby.

V roku 1235 získala Ibiza nezávislosť a vtedy sa ostrovy rozdelili na štyri časti. Toto obdobie bolo pre Ibizu obdobím rozvoja.

Toto obdobie pozastavil hladomor v 13. storočí. Ibiza stále čelila tureckým pirátom, a tak v 16. storočí obyvatelia postavili opevnenie, ktoré sa zachovalo dodnes.

Neskôr sa k moci dostali korzári. Tí získavali otrokov a napadali lode iných kráľovstiev. V roku 1715 Ibiza prišla o politickú moc a zmenila sa len na obecné zastupiteľstvo. Vtedy bol vydaný Španielsky dekrét o novom usporiadaní.

V 19. storočí vypukli nepokoje. Ostrov sa stal domovom pre vojnových väzňov. Na konci tohto storočia sa tu začali stavať školy a cesty.

Významný cestovný ruch začal v 30. rokoch 20. storočia.

akciové letenky ibiza