Klíma v Thajsku

Keďže je Thajsko exotická krajina, jeho klímu ovplyvňujú monzúny. V severnej a strednej časti Thajska sa striedajú 3 ročné obdobia, na juhu iba dve. V Thajsku poznáme obdobie tepla a vlhka, ďalej obdobie chladna a sucha a obdobie dažďov.

Obdobie tepla

V tomto období sú teploty naozaj vysoké a vyššia je aj vlhkosť. Pre niekoho môže byť toto obdobie až neznesiteľné. Obdobie tepla trvá od marca do mája až júna.

Obdobie dažďov

Toto obdobie trvá od júna až do októbra. V týchto mesiacoch sa vyskytujú silnénepravidelné monzúny z Indického oceánu. Dážď môžete čakať najmä popoludní, ale ani ranné dažde nie sú vylúčené. Toto obdobie je výborné pre sadenie ryže a taktiež počas tohto obdobia tu môžete zažiť mnoho kultúrnych a náboženských festivalov.

Chladné obdobie

Toto chladné obdobie nie je veľmi chladné, teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov. Je to vlastne úplne ideálne obdobie na návštevu Thajska. Chladné obdobie trvá od novembra do marca, ale v Thajsku platí, že čím ste bližšie k juhu, tým sa skracuje toto obdobie.

Ideálne obdobietop sezóna v Thajsku je od 1.novembra do 31.marca. V tom čase teplota dosahuje príjemné teploty nad 25 stupňov a zrážky vás nebudú trápiť.