Böttcherstrasse

Böttcherstraße je 100 m dlhá ulica v historickom centre mesta Brémy, ktorá je svojou architektúrou jednou z kultúrnych pamiatok a turistických atrakcií v Brémach.

Pri vstupe do najslávnejšej ulice mesta Böttcherstrasse môžete vidieť veľkú zlatú tabuľu s apokalyptickým výjavom archanjela Michaela, bojujúceho s tromi dračími hlavami. Obkolesuje ju architektúra z červených tehál a červenkastom tóne je ladená celá ulica.

Ulicu dal postaviť v roku 1931 Ludwig Roselius. Bol to obchodník, ktorý vynašiel bezkofeínovú kávu. Ďalej sa odkrýva svet úzkych uličiek, kontrastujúcich so širokými bulvármi moderných častí mesta. Keď zájdete ešte hlbšie steny domov sú tak blízko seba, že popri sebe môžu prejsť dvaja, nanajvýš traja ľudia. Z okien visia ružovkasté kvety a pod nimi nachádzajú staré tabule, ktoré hovoria, čo sa v dome nachádza. Ulica sa otvára a ukazuje malé námestie plné ľudí.

V reštauráciách si môžu oddýchnuť turisti pozorujúc zaujímavú architektúru. V malom obchode za rohom sa ručne vyrába čokoláda. Malé kaviarničky, niekedy len s dvomi, tromi stolmi, sú na každom kroku. Z dláždeného chodníka vyrastajú farebné domčeky so špicatými strechami.

Niektorí turisti tvrdia, že toto miesto pôsobí akoby bolo z rozprávky, najmä ak sa k tomu pridá múzeum hračiek.