Kostol Anastasi

Santorini je známe nespočetným množstvom nádherných kostolíkov, ktoré sú roztrúsené po celom ostrove. Majú typickú bielu farbu a modrú oblúkovitú kupolu. Jedným z takých je i kostol Anastasi, ktorý patrí k tým najkrajším na Santorini.

Kostol Anastasi sa vypína na západnom pobreží ostrova, nad dedinkou Imerovigli. Je zasadený na vysokých kopcoch, vďaka čomu ponúka úchvatný výhľad nielen na mestečko Imerovigli, ale i okolité prírodné scenérie. Stalo sa tak obľúbeným miestom i pre zamilované páry, ktoré si kostol Anastasi vyberajú ako miesto svojej svadby. Čarovné sú najmä obrady pri západe slnka, výsledkom ktorých sú nezabudnuteľné svadobné fotografie.

Dedinka Imerovigli vyzerá presne tak, ako ostatné mestečká na ostrove Santorini. Charakteristické biele budovy s modrými kupolami, úzke romantické uličky a úchvatné západy slnka. Imerovigli je skvelým miestom, ak sa chcete ubytovať v blízkosti hlavného mesta Fira a zároveň hľadáte pokojné miesto. Jaskyne, v ktorých kedysi bývali obyvatelia Santorini, sú dnes prerobené na moderné hotely a apartmány so skvelými službami. Nachádza sa tu tiež množstvo reštaurácií, barov a kaviarní, z ktorých budete mať výhľad na jedinečnú kalderu. Neďaleko Imerovigli sa nachádza známa obrovská skala Skaros. Skalná stena s pozostatkami pevnosti patrí k najznámejším symbolom Santorini.