Faro a golfové ihriská

Región Algarve je považovaný za najlepšiu golfovú destináciu na svete. V okolí mesta Faro sa nachádza množstvo golfových ihrísk so skvelými službami.

S ideálnou klímou, ktorá umožňuje hrať golf počas celého roku a s takmer štyridsiatimi golfovými ihriskami je tento región doslova golfovým rajom. Väčšina golfovým ihrísk sa navyše nachádza v chránených oblastiach s nádhernými výhľadmi. Tieto golfové strediská sú medzinárodne uznávané pre kvalitu svojich služieb a zariadenia a boli navrhnuté prestížnymi hráčmi a legendárnymi šampiónmi golfu. Ďalšou výhodou je vynikajúca sieť hotelov a dostupnosť, keďže priamo v meste Faro sa nachádza medzinárodné letisko.

Výber golfových ihrísk a možností je veľmi rozmanitý. Môžete sa rozhodnúť, či si zahráte golf na pláži, na rovnom alebo kopcovitom teréne, počas čoho sa vám naskytne príležitosť zazrieť pštrosa, orly alebo iné vtáky.

Medzi Lagos, SagresSerra de Monchique sa nachádzajú ihriská s rôznym stupňom náročnosti, ktoré sú zasadené uprostred nádhernej zelene a obklopené dokonalými prírodnými scenériami. Práve tu, v blízkosti mesta Portimao, sa nachádza Penina Hotel & Golf Resort, ktorý bol niekoľkokrát ocenený ako jeden z najlepších v Európe.

Oblasť medzi Vilamoura, Quinta do LagoVale do Lobo je jednou z najluxusnejších v Algarve a tiež najlepšie vybavených pre hranie golfu.

V Sotavento sa nachádzajú viaceré golfové ihriská. Mnohé z nich sú zasadené medzi figy, olivovníky a duby, takže okrem hrania golfu sa budete cítiť ako na prechádzke v prírode. Navyše môžete sledovať úžasné výhľady na rieku Guadiana, Atlantický oceán, hory a prírodný park Ria Formosa.

Ak ste v golfe začiatočník, nevadí. V Algarve sa nachádza množstvo golfových akadémii, kde vás zasvätia do tajov tohto športu alebo pomôžu zlepšiť techniku.