Typické nápoje v Berlíne

V typických nápojoch sa Berlín od ostatných nemeckých miest veľmi nelíši. V každom bare môžete ochutnať rôzne druhy pív, dokonca vo veľa baroch si vlastné pivo točia samy, takže tu narazíte aj na jedinečné pivá, ktoré neochutnáte nikde inde.

Berliner Weisse

Berliner Weisse nie je bežné pivo, ktoré poznáme u nás. Toto pivo je obohatené o malinový alebo bylinný sirup. Tento druh piva neochutnáte nikde inde na svete, pretože sa nikde inde vyrábať nemôže. Pokiaľ ste sa s ním už stretli, pravdepodobne to bola napodobenina. Pre Nemecko je typické si dobré pivo vychutnať v pivnej záhradke. V Berlíne ich nájdete veľa, no tie najlepšie vám vieme odporučiť.

Známa je pivná záhradka Prater, ktorá je najstaršia v Berlíne a dokonca si točí svoje vlastné pivo. Priamo v centre sa nachádza Café am Neuen See, ktorá je pomenovaná podľa jazera Neuen See. Pokiaľ hľadáte romantiku, Schleusenkrug je záhrada s pekným výhľadom na rieku a dokonca má aj prijateľné ceny.

Cukrárne a kaviarne

V Berlíne nájdete aj mnoho cukrárni a kaviarní. Najviac ich nájdete v štvrtiach Schöneberg, Prenzlauer Berg či Kreuzberg.

Krásne prostredie a taliansku domácu zmrzlinu nájdete v Gemelli ice café, veľký výber kávy a sendvičov vám ponúka Barcomi’s Kaffeerösterei a medzi slávne kaviarne vo viedenskom štýle s výbornou kávou a koláčikmi patrí Café Einstein.