Veľký palác

Jednou z najzaujímavejších a najobľúbenejších stavieb je práve Veľký palác alebo aj Kráľovský palác. Tento palác je sídlom kráľovskej rodiny už od roku 1946. Táto veľkolepá stavba je rozdelená na niekoľko oblastí, z ktorých každá ukrýva úchvatné poklady.

Dusit Maha Prasad

Táto časť chrámu bola postavená ako prijímacia sála. Je to prvá stavba v thajskom štýle, ktorá bola postavená z tehál. Môžete tu vidieť pôvodný trón kráľa Rama I. Dnes sa tu každoročne konajú slávnosti pri príležitosti Dňa korunovácie a takisto slúži na pohreby členov kráľovskej rodiny.

Pavilon Aphonphimok

Ide o malú, ale krásnu drevenú budovu, do ktorej prepravovali kráľa na nosidlách pred tým, ako mal prijímať audienciu vo vedľajšom Dusit Maha Prasad.

Chakri Maha Prasad

Táto budova je naozaj veľkolepá. Na prízemí môžete vidieť zbrojnicustrážnikov, ktorý pravidelne striedajú stráž, čo je medzi turistami veľmi obľúbená atrakcia. Na prvom poschodí sa nachádza impozantná prijímacia sála, v ktorej môžete vidieť portréty kráľov dynastie Chakri.

Ak budete chcieť navštíviť akýkoľvek chrám, musíte myslieť na vhodné oblečenie. Pri Kráľovskom paláci to platí dvojnásobne. Vstup v šortkáchodhalenými ramenami nie je dovolený. Muži musia mať oblečené dlhé nohavice až po zem, ženy takisto nohavice alebo je dovolená sukňa, ktorá zahaľuje kolená. Ramená si musíte prekryť košeľou alebo tričkom, obyčajná šatka vám nebude stačiť.