Alcazaba, Málaga

Málaga sa stala jednou z najviac vyhľadávaných turistických destinácií najmä vďaka jej uvoľnenej atmosfére a bohatým historickým pamiatkam. A jednou z tých najvýznamnejších je starobylá rímska pevnosť Alcazaba.

Granada má svoju Alhambru, Málaga zase Alcazabu, ktorá je dominantou mesta. Jej súčasťou je 30 veží a 20 opevnených brán, ktoré obklopujú bývalý palác. Alcazaba pôvodne slúžila ako obranná rímska pevnosť, ktorá bola zo strategických dôvodov postavená na hore Gibralfaro. V 11. storočí ju prestavali a stala sa z nej palácová pevnosť arabských panovníkov, ktorí tu vládli niekoľko storočí.

Interiér hradu zdobia nádherné vyrezávané a maľované stropy. Miestnosti zdobí rímska a arabská keramika a nájdete tu i úchvatné mozaiky. Vo vnútri v pevnosti sa nachádza nádvorie a záhrady. Turisti sa môžu odtiaľto kochať výhľadmi na okolie. Súčasťou komplexu je i rímsky amfiteáter, kde sa najmä v letných mesiacoch konajú rôzne kultúrne predstavenia.

Na hore Gibralfaro sa nachádza ešte jeden skvost a tým je maurská pevnosť Castillo de Gibralfaro, ktorá je obľúbeným miestom najmä pre úchvatné panorámy.

Alcazaba, Málaga