Hamburský prístav

Hamburg predstavuje druhé najväčšie mesto v Nemecku. Disponuje najväčším prístavom v krajine, ktorý je zároveň jedným z najväčších a najvýznamnejších prístavov v Európe.

Do tohto prístavu sa ročne doplaví okolo 13 000 námorných lodí. Od severného mora je mesto vzdialené okolo 100 kilometrov. Rieka Labe je však v Hamburgu dostatočne hlboká a široká aj pre najväčšie plavidlá. Na okružných plavbách, pri návštevách preslávených lodných múzeí môžu návštevníci na potulkách históriou zistiť, prečo má Hamburg prezývku „Brána do sveta“.

Hafencity

V súčasnosti v  bývalej prístavnej štvrti vzniká projekt „Hafencity“, v preklade prístavné mesto. Jedná sa o projekt, ktorý má do prístavu priniesť viac kultúry. Najväčšiu architektonickú modernu predstavuje „Elbphilmarmonie“ (Labská filharmónia). Budova s presklenou konštrukciou inšpirovanou vlnami. Je to nová koncertná hala, vybudovaná priamo na streche miestneho skladu. Z tejto progresívnej stavby je možné sledovať výhľad na rieku Labe.

Speicherstadt

Je najväčší komplex skladov na svete. Stal sa súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Tvoria ho skladnícke budovy z konca devätnásteho storočia a jeho pamiatky je možné vidieť počas okružných turistických plavieb.

Blankenese

Bývala rybárska dedinka priamo pri rieke Labe je obľúbeným výletným cieľom. Malebné uličky, kľukaté schody a domčeky blízko pri sebe lákajú turistov na pokojnú atmosféru a prípadný oddych pri vode. Nachádza sa tam množstvo malých obchodíkov, či kaviarní v ktorých sa môžu turisti počas okružných plavieb zastaviť.